Golfové příslušenství

Golfové příslušenství je opravdu velmi široký pojem. Do této kategorie lze zařadit jak golfové hole, golfové oblečení, tak i celou řadu dalších nezbytností, bez kterých byste se na golfu zkrátka a dobře jen velmi těžko obešli. Všechno totiž souvisí se vším a je velmi důležité, abyste si vybrali vhodné vybavení na golf. Pro každého hráče přitom znamená to nejlepší něco jiného.

Samozřejmě, že bez golfových holí byste si na hřišti ani neškrtli, ale kromě veškerého vybavení je nutné, abyste si pořídili i vhodné oblečení, bez kterého byste na golfovém hřišti vypadali nevhodně.  Nemůžete prostě nosit to, co byste nosit v noci, nebo v kasinu.

Muži i ženy mají oblečení na golf v zásadě stejné, ale s tou výjimkou, že u mužů je prakticky vzato golfové oblečení dáno. Ženy si v tomto případě mohou dovolit o něco víc improvizovat. V rámci slušnosti a některých pravidel by si ale každý měl pořídit buď dlouhé a látkové kalhoty nebo šortky, které mají nohavice dlouhé alespoň po kolena. Tričko s límeček je absolutní samozřejmostí a ženy by se měly vyvarovat zejména klasických triček nebo tílek s výstřihem.

V druhé řadě jsou zde správné golfové hole, na jejichž výběru opravdu záleží. Golfové hole by si měl každý hráč předem podržet v ruce a tak zjistit, jak mu do rukou padnou. Navíc je může hráč vybírat společně s bagem, což je nejlepší, co můžete prakticky vzato udělat. Pokud jste v golfovém světě začátečníkem, nemusíte se rozhodně obávat pořízení golfových holí z bazaru nebo od svých přátel. Pokud byly hole v minulosti používané, rozhodně se to nijak nepodepíše na stylu nebo dokonalosti vaší hry a dvojnásobek to platí v případě, že jste golfový začátečník a ke zkouškám na zelenou kartu se teprve chystáte.