Držení golfové hole

Na správném držení golfové hole opravdu záleží. Navíc je třeba myslet i na to, že pokud nebudete držet správně golfovou hůl během zkoušek na zelenou kartu, nebudete ani moct projít. Nehledě na to, že správné držení hole je jedním z nejdůležitějších faktorů, které hrají roli v rámci správného odpalu míčku na jamku. Obecně se používají tři způsoby držení hole a všechny tři lze navíc pokládat za zcela správné.

Začínáte s hraním golfu? Pak zajisté budete potřebovat trenéra, který vás naučí nejen to, jak správně držet hůl, ale navíc vás zasvětí, jak správně odpalovat, jak se na golfovém hřišti chovat a všeobecně vás seznámí s pravidly golfu, kterých se musíte za každých okolností držet. Nezapomínejte, že pravidla golfu vás budou provázet vždy nejen na golfovém hřišti, ale i například na odpališti, kde si před turnajem můžete pořádně potrénovat, jak dobře vám jdou odpaly.

Mimo držení golfové hole je třeba se naučit, jak správně držet tělo, jaký mít postoj během odpalu nebo jak správně odpálit, abyste míček dostali do jamky s co nejmenším počtem odpalů.

Pokud si potřebujete potrénovat nejen držení těla, ale i další golfové vychytávky nebo odpaly, rozhodně nezapomeňte na školu golfu, která je pro vás připravena na celé řadě hřišť v České republice. Škola golfu je provozována některými hřišti a je určena nejen pro děti, ale dokonce i pro dospělé, kteří se chtějí v tomto sportu zdokonalit nebo si jen osvěžit některé golfové znalosti a dovednosti.

Nezapomínejte, že správné držení golfové hole si musíte natrénovat ještě předtím, než se pustíte do zkoušky na zelenou kartu. I na držení hole se totiž při zkouškách klade velký důraz.