Barevné golfové míčky

Barevné golfové míčky se používají nejen během turnajů, ale například i během obyčejných tréninků. Jejich největší výhodou je, že jej za každých okolností poznáte. Namísto toho, abyste si míček bezprostředně před hrou podepisovali, stačí si zakoupit jeden z těch barevných a hrát s ním na turnaji. Obecně vzato si ale profesionální hráči vybírají míčky podle zcela jiných kritérií, než je jejich pěkná barva. Nezáleží totiž na tom, jak míček během letu vypadá, ale jak dobře jste jej zahráli. A nezapomínejte na to, že správný golfový míček hraje velkou roli v tom, jak dobře jamku zahrajete, jak daleko míček poletí atd. Jeho výběr je tak velmi podstatný.

Pochopitelně vše záleží na tom, jak dobře míček odpálíte, jaké jsou aktuální přírodní podmínky a velkou roli pochopitelně hraje i štěstí. V neposlední řadě jsou to vlastnosti míčku, na kterých pracovala celá řada odborníků, aby byl golfový míček absolutně dokonalý. Co se týče barevných míčků, lze je zařadit mezi ty nejzákladnější. Barevné míčky jsou spíš na okrasu, než aby byly absolutně funkční.

Zpravidla si hráči vybírají míčky na základě svého handicapu, který se rozděluje na vyšší, střední a nakonec nízký. Při získání zelené karty získává každý registrovaný hráč vyšší handicap, který postupně snižuje. Na snižování handicapu se podílí právě návštěvnost jednotlivých turnajů a pochopitelně výkon, který na nich hráč předvede. Během jednoho roku by hráč měl navštívit alespoň tři oficiální turnaje.

Hráč si míček vybírá podle toho, jakého výkonu s ním chce během hry dosáhnout. Nikdy není dobré zapomínat, že stále větší roli hraje správný výběr golfové hole nikoli správný výběr míčku. Barevné golfové míčky je možné zakoupit jak v klasických prodejnách golfového vybavení, tak i přímo na turnajích, kde si většinou můžete vyzkoušet i některé typy holí.